Žižkov City
Adresa: ulice Nákladové nádraží Žižkov, Praha 3 – Žižkov
Ceny bytů od: projekt v přípravě
Developer: Sekyra Group
Více info
Developer: Sekyra Group

V příštích letech vznikne na pražském Žižkově nové městské centrum vybudované na místě bývalého nákladového nádraží. Areál již dlouho neplní svoji funkci a připravený projekt má celému Žižkovu vdechnout nový život. Novou čtvrť v Praze 3 připravuje k realizaci společnost Sekyra Group. Ta hodlá někdejší zanedbané chátrající území proměnit v moderní multifunkční lokalitu s kancelářemi, obchody i zajímavými byty. Její dominantou se stane velkoryse pojatý městský bulvár.

Nové městské centrum bude mít rozlohu asi 33 hektarů. Samotná čtvrť z něj zabere asi 16 hektarů. Celý projekt by měl propojit Olšanskou ulici s Jarovskou spojkou. Projekt Žižkov City využívá dobré lokality, která navazuje na centrum Prahy, ale zároveň složí jako odpočinková zóna s bohatými možnostmi sportování a relaxace. Budoucí bydlení proto bude vhodné pro všechny milovníky aktivního trávení volného času i pro rodiny s malými dětmi, pro které je v okolí rovněž řada zajímavých příležitostí. Žižkov je známý rozsáhlými parky s dobrou dostupností pěšky i na kole.

Občanská vybavenost celého území je na výborné úrovni. V okolí najdou obyvatelé dostatek škol a volnočasových aktivit pro děti, obchodní centrum, ale také útulné kavárny a restaurace. Řadu dalších příležitostí přinesou nové akvizice související s vybudováním Žižkov City.

Celé území má dobré dopravní spojení automobilem i pražskými tramvajemi a autobusy. V budoucnu by ji mělo s ostatními částmi města spojit také nové metro, což atraktivitu dané lokality ještě zvýší.

Autoři urbanistického řešení vtiskli projektu punc moderního města přizpůsobujícího se potřebám svých obyvatel ve 21. století. Podle jejich záměru by centrum mělo být už zdálky jasně identifikovatelné a a zároveň nabízet nové pohledy na panorama metropole.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *