Vinohrady: Kde relaxovat na Vinohradech, Kam jít na Vinohradech

Kam jít?

Vinohrady na Praze 3 jsou jednou z pražských částí, která spadá do širšího centra, a tomu také odpovídá její ráz. Lokalita je velmi bohatá na kulturní život, ale také příjemné restaurace nebo kavárny. Je zde sice méně možností sportovních aktivit, ale vzhledem k poloze se mohou Vinohrady pyšnit i dostatkem zeleně a parků.

Nové bydlení

Ve Vynohradech probíha i rozsáhlá výstavba developrských projektů, pro více info doporucujeme navstívit ziprealty.cz.

Kde nakupovat?

Charakteristika Vinohrad spočívá hlavně v množství pavlačových domů, přičemž v mnoha z nich je možné nakoupit v četných večerkách, popřípadě jsou doplňovány potravinami Žabka. Nechybí ale také několik drobných supermarketů. Na Vinohradech se tak nachází třeba Tesco expres, supermarket Spar, nebo i Albert. Vše samozřejmě v menším, ale dostatečném provedení. Milovníci rozsáhlých center tak vyrážejí na samotnou hranici Vinohrad s Žižkovem, kde se nachází OC Atrium Flora, což je komplex, který plně uspokojí i nejnáročnější zákazníky.

Kde relaxovat?

Jak už bylo zmíněno, Vinohrady nabídnou obrovské možnosti kulturního vyžití. Z těch nejznámějších divadel je to třeba to hlavní, a to Divadlo na Vinohradech. Stejně tak oblíbené je ale i Malé Vinohradské Divadlo, nebo Divadlo U Hasičů. A samozřejmě i Státní opera. Toto kulturní vyžití poté doplňují také četné galerie. Odpočinek v přírodě lze následně nalézt třeba i na náměstí Míru s dostatkem zeleně, ale ještě lepší je zamířit do parku Gröbovka, nebo Havlíčkových sadů jako takových. Stejně tak ale přijde vhod odpočinek Bezručových sadech. Případné kino je ideální navštívit ve zmíněném centru Flora. A ač v oblasti sportu nabízí Vinohrady méně možností, nejsou problémem tělocvičny, či plavecký bazén, pro milovníky aktivního odpočinku.

Kde se najíst?

Za dobrým jídlem lze ve Vinohradech vyrazit téměř kamkoliv, jelikož několik desítek restaurací rozhodně uspokojí potřeby každého. Milovníci ryb nepohrdnou podnikem Slezská rybárna, a ti, kteří raději italskou kuchyni, mohou vyrazit do podniku s názvem Ristorante Sapori. Velmi kvalitním restaurantem co do prostředí a jídla je i La Galleria, nebo neméně vyhledávaná hotelová restaurace Le Papillon. Najdou se však i typické české pivnice s domácím, tedy tuzemským jídlem. Nechybí ale ani Sake & Sushi bar.

Noční cesty městem

Kdo však miluje bary a noční život, nabízí se mu řada barů a nočních klubů, kde vyniká třeba klidnější Bar and Books, nebo neortodoxní bar Pivo a párek. Velmi oblíbeným hudebním klubem je ale Popo Cafe Petl, který se právě na Vinohradech nachází. Zajít však lze i do podniků jako Bar Roura, nebo do oblíbeného PEACH PIT music & cocktail bar.

Kulturní památky

Z pohledu památek jsou Vinohrady samozřejmě velmi bohatou čtvrtí, a tak z těch několika desítek je určitě dobré zmínit jedny z těch, které za to rozhodně stojí, Jedná se o místa jako Státní opera, Národní dům na Vinohradech, Kostel sv. Ludmily, nebo již zmiňované Divadlo na Vinohradech. Stejně tak ale zaujme i řada velmi dochovaných činžovních domů, soch, nebo pomníků.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *