Rezidence Štítného 28
Adresa: ulice Štítného, Praha 3 – Žižkov
Ceny bytů od: 2.391.927 Kč
Developer: PRECO GROUP s.r.o.
Více info

Ve stále více se rozrůstající čtvrti pražského Žižkova se nalézá nový developerský projekt Rezidence Štítného 28. Rekonstruovaná stavba na ulici Štítného v Praze 3 byla postavena v neorenesančním stylu na konci 19. století. Ve dvoře bude vybudován další objekt, který bude propojen s domem v prvním nadzemním patře dvorním partetem a ve druhém patře jej se stávající budovou spojí otevřená lávka. Tím vznikne prostor připomínající staré pavlače spolu s terasami a balkony. Celý projekt bude zahrnovat 12 bytových jednotek a tři ateliéry s vlastní zahradou nebo terasou a jedním mezonetovým ateliérem. Developerem projektu je firma PRECO GROUP s.r.o. Stavba byla zahájena 1. září 2014 a společnost by ráda stavbu dokončila nejpozději v říjnu 2015.

Developerský projekt bude mít především 12 bytových jednotek, které jsou navrženy jako dispozice od 2+kk po 3+1. Pět z nich je mezonetových. Nejmenší z bytů má celkem 51,4 m2, je řešen jako dispozice 2+kk a jeho cena je stanovena na 3 944 950 Kč včetně DPH. K bytu, který se nachází v prvním poschodí, náleží také terasa o velikosti 7,7 m2. Nejprostornější bytová jednotka nabízí komfortních 107,1 m2 v dispozici 3+kk. V prodeji je za cenu 8 437 338 Kč včetně DPH. V objektu jsou také čtyři ateliéry. Nejmenší z nich nabídne novému vlastníkovi plochu o velikosti 32,6 m2 za cenu 2 391 927 Kč včetně DPH. Náleží k němu také předzahrádka čítající 28,99 m2. Mezonetový ateliér o dispozicích 5+kk má 108,4 m2. Patří k němu také balkon o velikosti 6,1 m2 a terasa, která má celkem 18,5 m2. Parkování v tomto bytovém projektu je řešeno pomocí podzemních garáží, kde je k dispozici 11 parkovacích míst standartní velikosti a dvě místa pro elektromobil. Parkovací místa nejsou v ceně, standartní garážové stání stojí 387 200 Kč včetně DPH a nadstandartní garážové stání velikosti XL je v prodeji za 447 700 Kč včetně DPH. Pro vstup do parkoviště je možné využít dálkové ovládání vrat. Zatímco na straně z ulice je historická fasáda zachována, dvorní fasáda má zateplovací systém z minerální vlny s probarvovanou omítkovinou. Developerský projekt nabízí množství standardů. Vstupní dveře do objektu jsou dřevěné, rámové, ve společných prostorech je položena kvalitní keramická dlažba. Vstupní dveře do bytů jsou kopiemi historických dřevěných kazetových dveří s obložkovou zárubní. V bytových jednotkách je položena keramická dlažba na WC a v koupelnách, zatímco v obytných místnostech jsou plovoucí lamelové podlahy, a to buď dřevěné, nebo laminátové. O rozvod plynu se stará centrální plynová kotelna, která je situována v prvním podzemním podlaží. V podkrovních bytech je možné zabudovat krb.

Nově zrekonstruovaná budova ve čtvrti Žižkov ve třetím pražském obvodu je situována přímo na ulici Štítného. Stávající objekt je rekonstruován a k němu je dostavěna novostavba ve vnitřním dvoře, která je obklopena množstvím zeleně. Lokalita se vyznačuje skvělou dopravní dostupností, kterou zprostředkovává především městská hromadná doprava. Tramvajová zastávka Lipanská se nalézá jen pět minut od objektu, v docházkové vzdálenosti je také autobusová zastávka Rokycanova. Alternativou je vlakové spojení, protože Hlavní nádraží je vzdálené jen dvě zastávky tramvají. Ve vzdálenosti pěti minut se nalézá Základní škola Praha 3, Havlíčkovo náměstí, na ulici Štítného je Základní umělecká škola. Deset minut Rezidence Štítného 28 se nalézá Odborné učiliště pro žáky s více vadami, dále je zde Vysoká škola ekonomická nebo Gymnázium Jana Nerudy. Dalšími vzdělávacími institucemi jsou Gymnázium Karla Sladkovského nebo Mateřská škola a Základní škola Jaroslava Seiferta, které jsou v dosahu deseti minut pěšky. Kulturní vyžití nabízí známé Divadlo Járy Cimrmana, Palác Akropolis a kultovní kino Aero. Turistiku a možnost trávení volného času nabízí blízký park Vrch Vítkov, ve vzdálenosti deseti minut se rozléhá také park Parukářka, ve kterém lze nalézt množství atrakcí a dětských hřišť. Nejbližším obchodním centrem je Tesco Express, které je vzdáleno 230 metrů. Dalším supermarketem je obchod Žabka, který je vzdálen 300 metrů. Kompletní občanskou vybavenost doplňuje množství restaurací, kaváren a Poliklinika Michnova, která je vzdálena 470 metrů.
Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *